Objavljeno na 11. svibnja, 2014 | prema Panoniji

Panonska PUT UMJETNOST osvojio prvu RIT

ODRŽANA LAND ART RADIONICA U BARANJI
05 - 10. Svibanj 2014.

Studenti dve akademije su od 5. učiniti 10. Svibanj 2014. boravio u baranjskom umjetnika radionice, tijekom kojeg su imali priliku susresti se s nekoliko tehnika izrade umjetničkih djela u prirodi. Umetničku radionicu u Kopačkom ritu je ispred Umjetničke akademije u Osijeku, kao glavnog partnera na projektu „Panonski put umetnosti“, vodio vajar Nikola Faller, inače Land Art Festival "Straw", koja već sedam godina održava u Osijeku i okolici.

Studenti u šest radnih dana radioničarskih tehniku ​​vezivanja slame, Tako slame uvezena 10 železnih bicikala koji će biti postavljeni u Baranji i u Apatinu. Upoznali su se i sa tehnikom košnje trave praveći crteže na poljani, kao i sa tehnikom gaženja trave kojom su izradili veliki, starinski velosiped. Od slame, pruća i ostalih prirodnih materijala studenti su, Raspored navedene, stvoriti više desetaka land art radove i postaviti ih u prirodnom okruženju s ekološkog upravljanja Kopački rit i konzalting partnera u projektu "Zeleni Osijek". Osim rada u prirodi, umjetničke Sudionici radionice su imali priliku posjetiti kiparski simpozij u najbližoj Siklós u Mađarskoj.

Komentari su zatvorene.