Objavljeno na 2. srpanj, 2014 | prema Panoniji

NA KRAJU PANONSKOG PUTA UMETNOSTI

Održani završni događaji u Hrvatskoj i Srbiji
24.06.2014 / 01.07.2014.

Press konferencija, performansom osiječkih studenata i druženjem studenata i profesora osječke i novosadske akademije, 24. Lipanj 2014. proslavila je mjesto "panonskom stavio umjetnosti" u Hrvatskoj. Već dobro znane zvanice imale su priliku da još jednom obiđu mesta na kojima su postavljeni slameni bicikli i druge studentske land art instalacije od prirodnog materijala u Baranji, i voziti vodu Kopački rit i večeru u "Pump", gdje su uživali u izvedbene umjetnosti studenata s Akademije OSIJEČKA, svečano obilježili uspješan završetak zajedničkog projekta.
Tjedan dana kasnije, 1. Srpanj, Završetak projekta je obilježena u Srbiji. Na završnom događaju u Bac nastupni parter instalacije zemljišta umjetnosti u nazočnosti predsjednika Bac i predstavnici Odjela za izgradnju Bac, Regionalni zavod za zaštitu spomenika kulture i Zaklada "stoljeća BAC".

Nakon ukusnog užinu u Bačka etno kuća "kuće Dida je", studenti i profesori su otišli u Apatin gde je u Fabrici za preradu rečne ribe „Ribocentar“ otvorena izložba studentskih radova nastalih tokom projekta i in situ koju je otvorio predsednik Opštine Apatin, a prisustvovali su predstavnici kulturnog centra Apatin i brojnim Apatinci. Simbolička ribe snack i elektronska glazba koja dolazi iz napuštene tvornice, ovom prilikom pretvorene u fascinantan galerijski prostor, i na toj strani granice, dolaze na kraju Panonske vremenima umjetnosti. Umjesto bodova, Ipak, stavljene su tri, jer projekt je završen, ali Put još uvek nije.

Komentari su zatvorene.