Tisak

Objavljeno na 14. lipnja, 2013 | prema Panoniji

POZIV ZA MEDIJE

Novi Sad, 14.06.2013.
MEDIA Poziv na konferenciju za tisak
POVODOM POČETKA PROJEKTA „PANONSKI PUT UMETNOSTI – Osnaživanje suradnje i umrežavanja visokoškolskih institucija u umjetnosti i ekologija "

(Panonski Art put - jačanje suradnje i umrežavanja visokoškolskih ustanova u području umjetnosti i ekologije)
Drag,

Pozivamo Vas na konferenciju za novinare koja će se održati u četvrtak 20. Lipanj 2013. s početkom u 12 nastava u Multimedijalnom centru na Akademiji umjetnosti u Novom Sadu, st. Đure Jakšića 7, povodom početka projekta «Panonski put umetnosti – osnaživanje i umrežavanje visokoobrazovnih institucija na području umetnosti i ekologije» koji se finansira sredstvima Evropske unije kroz IPA program prekogranične saradnje Hrvatska – Srbija 2007 - 2013.

Projekat realizuju Akademija umetnosti u Novom Sadu i Umjetnička akademija u Osijeku, zajedno s partnerima, Regionalna agencija za razvoj malih i srednjih poduzeća "Alma Mons" iz Novog Sada, Udruga Zeleni Osijek, Osijek i pridružene partneri Općine, u Srbiji, i opštinama Bilje i Kneževi Vinogradi u Hrvatskoj. Projekt je započeo 15. Svibanj 2013. godine, a nastavit će se 15 Mjeseci. Ukupan iznos bespovratnih sredstava od Europske unije odobrila "Panonski način umjetnost" 117.374,28 eura, od čega je vrijednost projekta na Akademiji umjetnosti u Novom Sadu 58.646,77 Evra. Projekt je, sa srpske strane, dobio i podršku Pokrajinskog sekretarijata za nauku i tehnološki razvoj u iznosu od 410.000,00 RSD.

Projekt ima za cilj osnažiti i poboljšanje postojeće suradnje između dvaju umjetničkih institucija, kako bi se potaknuo razvoj prekograničnog područja kroz korištenje kulturnih i prirodnih potencijala Vojvodine, Slavonije i Baranje s obzirom da projekt objedinjuje umjetnički i ekološki aspekt. Projektne aktivnosti će se provoditi na području Općine i provincije Bac, Bilje i Kneževi Vinogradi u Baranji, Glavni rezultati projekta će postaviti instalaciju landartu uz biciklistička staza “Panonski put mira”, koja se proteže od Osijeka do Subotice, kao i na području opština Apatin i Bač. Obilježavanje mjesta na koje je postavio instalaciju landartu će podići razinu vidljivosti sami stranice i privući pozornost na lokalnim stanovnicima i turistima.

Na konferenciji za novinare će govoriti prof. dr Goran Stojanović, pokrajinskog zamjenik tajnika za nastavu s tehnološkog razvoja, prof. Zoran Krajišnik, dekan (EW), prof. Dragan Ivančević, koordinator projekta (EW), Milica Vračarić, Predstavnik mate Regionalna agencija "Alma Mons", VANR. prof. Robert Raponja, Prodekan za međunarodne odnose i koordinator projekta na Umjetničkoj akademiji u Osijeku, doktor. Vladimir Frelih, šef Likovnog odseka na Umjetničkoj akademiji u Osijeku i Darko Pecotić, Mate predstavnik Zeleni Osijek. Konferencija će se Kristina Koprivšek, Voditelj projekta na AUNS.

Za više informacija, molimo kontaktirajte Kristina Koprivšek na tel. 062 8048 712, ili putem mejla na tinako@uns.ac.rs i akademijaumetnostinovisad@gmail.com

Tagovi: