Objavljeno na 8. prosinca, 2013 | prema Panoniji

Održana ekološka radionica u Zlatnoj gredi (Hrvatska)

U okviru projekta "Panonski put umjetnosti", partner u projektu, Udruga za zaštitu prirode i okoliša „Zlatna greda“, održala je u Zlatnoj gredi 7. ja 8. Studeni 2013. godine dvodnevnu radionicu studentima i profesorima obe umetničke akademije. Prvog dana radionice, predstavnici "Zlatna greda" Dinko Maja Pešić i Bračun je dao predavanja na temu zaštite okoliša, okoline i održivog razvoja, s kratkim uvodom u ova područja od globalnih razmjera do nacionalnih, regionalne i lokalne okvire i pitanja, koji je u vezi ekologije, s likovne kulture cirkulira landart, eko turizam i slično. Popodnevni sati su bili rezervisani za terenski obilazak Kopačkog rita, relacijskih stazi "Robni močvare" dodatno tumačenje o biološkoj raznolikosti, Povijest terena;, najznačajnijim prirodnim fenomenima.

Drugog dana radionice, studenti i profesori su obišli Panonski put mira – biciklističku stazu koja se proteže kroz Kopački rit do Batine da bi se sa srpske strane Dunava nastavila do Sombora. Zaustavljanje na nekoliko mjesta uz stazu, Sudionici radionice su imali priliku upoznati se sa zemljopisne, prirodnim i kulturološkim značajem tog područja, odnosno Baranje, Dunava, Drava, Kopački rit, pustare, vino zastoj, arhitektura, biološke raznolikosti i mulitkulturalnosti koja karakterizira ovo područje.

Izuzetno bogat i poučan program ekološke radionice imao je za cilj da studente uvede u tematiku ekologije i njene duboke veze sa kulturom i umetnošću kao i da im terenskim obilaskom lokacija iskustveno približi područje na kojem će se raditi land art instalacije tokom umetničke radionice koja će se održati u aprilu 2014. kao središnje aktivnosti "panonskom način umjetnosti".

Prezentacija Zaštita prirode, okoliša i održivi razvoj
Prezentacija Ekologija, kultura i umjetnost

Komentari su zatvorene.