Published on мај 11th, 2014 | by pannonia

PANONSKI PUT UMETNOSTI OSVOJIO KOPAČKI RIT

ODRŽANA LAND ART RADIONICA U BARANJI
05 – 10. maj 2014.

Studenti dve akademije su od 5. do 10. maja 2014. boravili u Baranji na umetničkoj radionici tokom koje su imali priliku da se upoznaju sa nekoliko tehnika izrade umetničkih dela u prirodi. Umetničku radionicu u Kopačkom ritu je ispred Umjetničke akademije u Osijeku, kao glavnog partnera na projektu „Panonski put umetnosti“, vodio vajar Nikola Faller, inače osnivač land art festivala „Slama“ koji se već sedam godina održava u Osijeku i okolini.

Studenti su tokom šest radioničarskih dana radili tehnikom vezivanja slame, te na taj način u slamu uvezali 10 železnih bicikala koji će biti postavljeni u Baranji i u Apatinu. Upoznali su se i sa tehnikom košnje trave praveći crteže na poljani, kao i sa tehnikom gaženja trave kojom su izradili veliki, starinski velosiped. Od slame, pruća i ostalih prirodnih materijala studenti su, pored navedenih, izradili još desetak land art radova te ih postavili u prirodno okruženje Kopačkog rita uz ekološko vođenje i konsultacije partnera na projektu „Zeleni Osijek“. Osim rada u prirodi, učesnici umetničke radionice su imali priliku da posete vajarski simpozijum u obližnjem Šiklošu u Mađarskoj.